Jak charakter wpływa na postrzeganie Twojego piękna?Ostatnio w moim życiu pojawiły się zmiany. Jako mama dwóch chłopaków, ciągle jestem w biegu. Odkąd urodziły się dzieciaki całą swoją uwagę skupiam na nich. To normalne i przyzna mi to każda matka.  A gdzie w tym wszystkim miejsce dla mnie? Zaczęłam zastanawiać się nad sobą. Spojrzałam w lustro. Gdzie podziała się ta kobieta sprzed kilku lat? Szara cera, włosy już nie takie lśniące. Postanowiłam trochę zastopować. Przestać „pędzić” i poświęcić też sobie trochę uwagi. To przecież niż złego.  Każda kobieta na to zasługuje. Zdecydowałam inaczej planować własny dzień. Zmieniłam przede wszystkim menu. Już nie ma w moim życiu przypadkowych dań, szybkich śniadań. Są tylko takie dokładnie sprecyzowane. Większą uwagę przykładam do tego co wkładam do garnka. Stawiam na warzywa, owoce i 5 posiłków w ciągu dnia ( o tym będzie bardziej obszerny wpis). Nie wiem czy wiesz, ale takie zbilansowane dania mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli to co znajdujemy na talerzu cieszy nasze oko to i na naszej buzi pojawia się uśmiech. A uśmiech to już połowa sukcesu do lepszego życia. Chyba się ze mną zgodzisz? A co za tym idzie zdrowe dania wpływają również na nasze zewnętrzne piękno. Jeśli nasz organizm dostaje w pełni wartościowe "paliwo" to odwdzięcza się i możemy cieszyć się piękną skórą, zdrowymi włosami czy paznokciami. Naprzeciw wychodzi sok marchwiowo – owocowy Tymbark Vitamini, który jako naturalne źródło witamin pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

A Ty, dostrzegasz swoje piękno? Zastanawiałaś się kiedyś na tym jak charakter wpływa na postrzeganie Twojej urody? Tak! To ma znaczenie! Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach. Co i rusz zmieniają się kanony piękna. Media „bombardują” nas wizerunkami „idealnych kobiet”, a my próbujemy tym ideałom dorównać. Pamiętam jak ktoś kiedyś mi powiedział, że uroda u kobiety to skarb o który trzeba dbać cały czas. Nie da się z tym nie zgodzić. Temperament stanowi postawę osobowości każdego człowieka. I to on ma wpływ na to jak siebie sami postrzegamy. Jeśli właśnie codziennie rano, wstajemy z uśmiechem na twarzy i zjemy zdrowe śniadanie to nasze samopoczucie będzie takie cały dzień. Tak jest i o tym przekonałam się na własnej skórze. Co w takim razie ma wspólnego nasz charakter z tym jak się odżywamy i jak wyglądamy. Czy możemy połączyć piękno z charakterem? Kwestiom dotyczącym kobiecego temperamentu i tego jak kobiety akceptują same siebie przyjrzał się nieco bliżej producent soków marchwiowo- owocowych Tymbark Vitamini.


Czy wiesz, że charakter jest wpisany w kolor włosów? Jaki zatem charakter posiadamy my- Polki? Okazuje się, że większość z nas kobiet (39% sangwinczynki) to kobiety towarzyskie, z dużym poczuciem humoru, bezpośrednie i otwarte. Melancholiczki(36%) to kobiety ciche, spokojne, zwykłe introwertyczki wrażliwe i sumienne. Mimo panującego stereotypu, że to jasne blondynki są najbardziej przebojowe, okazuję się że wręcz przeciwnie. Za to większość sangwinczynek to kobiety o ciemnych oraz rudych włosach, a blondynki to najczęściej melancholiczki.
Z wiekiem zaczynamy inaczej postrzegać siebie. Aż 73% polek myśli o tym co by chciała zmienić w swoim wyglądzie. Tyczy się to głównie Polek między 45-54 rokiem życia. Ciekawym faktem jest to, że im jesteśmy starsze i bardziej dojrzalsze tym bardziej nabieramy dystansu do samej siebie, bardziej podobamy się samej sobie. 

Jak zatem wesprzeć nasze naturalne piękno? 
Przede wszystkim odpowiednim nastawianiem do życia i uśmiechem na twarzy każdego poranka. Podstawą jest również zbilansowana dieta, w której króluje dużo witamin, warzyw i minerałów. Idealnym dopełnieniem codziennej diety, są soki marchwiowo- owocowe, które swoimi wartościami pomagają wydobyć najpiękniejsze walory związane z urodą. Naturalne źródło witamin i minerałów korzystnie wpływa na piękne włosy, skórę oraz paznokcie. 😊 


A jak Ty podchodzisz do piękna? Jak wygląda Twoja dieta i Twoje podejście do życia?
Komentarze

instagram