5 sposobów na rozbudzenie w sobie kreatywności!

Co blokuje Twój potencjał twórczy? Koniecznie zajrzyj tutaj.

Dopada Cię zwyczajna niemoc? Brak pomysłu na tworzenie? Też tak czasem  mam i uważam, że jest to zupełnie normalne.  Jednak trzeba nad tym pracować by rozbudzić w sobie kreatywność. Co zrobić?

1. Ruszyć tyłek sprzed komputera!

Każdy dobrze wie jak skutecznie komputer potrafi zabrać nam tak cenny czas. Sama się na tym łapie. Robię kawę czy herbatę. Na chwilę siadam do komputera. A co się potem okazuję napój który sobie zrobiłam jest zimny. Wyjdź z domu! Nie ma nic lepszego od świeżego powietrza. Dotlenia nasz mózg a co za tym idzie nasze szare komórki staną się bardziej "kreatywne". Po prostu idź na spacer. Wyciągnij koleżankę na plotki, na kawę. Nic tak nie poprawia nastroju jak pogaduchy. Prawda?

2. Biegaj albo uprawiaj inny sport! Może być joga.

Wiem, że ciężko się do tego zmobilizować ale sport to zdrowie. I sama zaczynam coś w tym kierunku robić. Swojego czasu biegałam regularnie. I muszę do tego wrócić a jak nie to zapiszę się na aerobik. To również może pobudzić nas do działania. 

3. Podróżuj!

Masz ochotę wybrać się za miasto? Pakuj rodzinę i w drogę. Masz ochotę sama? Proszę bardzo. Nic tak bardzo nie relaksuje jak podróżowanie. Może taka podróż przed siebie podsunie Ci ciekawe pomysły do tworzenia, pisania. Być może zainspirujesz się czymś co spotkałaś właśnie podczas podróży? Poznasz kogoś interesującego. Nowe znajomości to nowe doświadczenie. 

4. Słuchaj ulubionej muzyki.

Każdy z nas ma swoje ulubione kawałki na dźwięk których uśmiecha się buzia. Lubisz słuchać Rolling Stones? Britney Spears? Czy innych kawałków. To słuchaj. Jeśli tylko to obudzi w Tobie kreatywność to do dzieła!

5. Czytaj książki! 

I ten punkt celowo zostawiłam na koniec. Uwielbiam czytać książki. One nie tylko obudzą kreatywność ale również wyobraźnie! Ja czytam w każdej wolnej chwili. Moja półka z książkami po woli robi się za ciasna. Książki niesamowicie wzbogacają. Poszerzają horyzonty. Kiedyś ciężko było mnie namówić do czytania lektur szkolnych. Ale to chyba większość młodzieży szkolnej ma z tym problem. Do tego trzeba dorosnąć. Potrzeba czasu. Moimi ostatnio ulubionymi książkami są :

"Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Dale Carnegie. To jest książka przy której nie da się przejść obojętnie. Polecam przeczytać ją każdemu. 

Moc pozytywnego myślenia. Norman V.Peale ciężka książka. Podchodziłam do niej kilka razy aż w końcu przeczytałam. 

Bez Litośći poznaj moc treningu mentalnego! Erik Bertrand Larssen. Czyta się ją jednym tchem... Rewelacja. A jakie są Twoje sposoby na pobudzenie kreatywności? 


Komentarze

instagram