Musisz to wiedzieć za nim urządzisz w domu imprezę! Czyli kto zmywa a kto "pierze"? Zmywarka vs zmywak?
Uwielbiam kiedy dom czy mieszkanie tętni życiem, kiedy drzwi są wiecznie „otwarte” i ciągle ktoś nas odwiedza. Kiedy wspólnie przygotowujemy menu. Gotujemy i pieczemy. Bardzo lubimy z mężem przyjmować gości. Kiedyś było inaczej. Kiedyś więcej imprezowało się po za domem, ale być może wynikało to z tego, że nie mieliśmy tego swojego własnego, wspólnego gniazdka. No i przecież student to wolał szaleć na mieście niż w domu. 

Dziś jest zupełnie inaczej. Inaczej ale jednak towarzyszy nam zawsze odwieczny dylemat. Kto zmywa a kto pierze? Zmywarka vs zmywak. Bo przecież po takiej domówce jest mnóstwo „szkła” do mycia. Talerzy, kubków, sztućców… Osobiście nie mam problemu z umyciem 2-3 szklanek czy talerzy, ale kiedy jednak nagromadzi się tego sterta przydałaby się pomoc. I wiecie co? Zawsze mówię do męża to dziś Twoja kolej. I co on robi? oczywiście pakuje wszystko do zmywarki. No nie wyobrażam sobie by w kuchni nie posiadać zmywarki.!!! Może nie być mikrofalówki, może nie być sokowirówki z hiper turbo wyciskaniem owoców do ostatniej kropli ale zmywarka być musi!!! No musi i koniec. I wiecie co? Beko zrobiło przeprowadziło badania….

Zmywarka vs zmywak - jak skutecznie ogarnąć po imprezie?

Beko zapytało Polaków w ogólnopolskim badaniu jak korzystają ze swoich urządzeń AGD. Jak dużo ankietowanych posiada w domu zmywarkę i czy korzystamy w pełni z jej potencjału? Jakie jej funkcje są najbardziej przydatne na co dzień, a jakie sprawdzą się przy sprzątaniu naczyń po imprezie?Czystość na pierwszym miejscu
82% osób biorących udział w Wielkim Badaniu Beko odpowiedziało, że naczynia zmywa codziennie. W jaki sposób? Zmywarkę posiada 51% respondentów, ale 54% osób odpowiada, że częściej zmywa ręcznie. 46% ankietowanych deklaruje, że czasami zdarza się im wyciągnąć ze zmywarki niedomyte naczynia. Nie musi to jednak oznaczać, że to sprzęty AGD są wadliwe – żeby efektywnie korzystać ze zmywarki należy się dokładnie zapoznać z funkcjami urządzenia. Okazuje się także, że posiadacze psów zmywają częściej niż posiadacze kotów. Codziennie zmywa 85% psiarzy i 79% kociarzy.
Poznaj funkcje swoich sprzętów
Warto przyjrzeć się bliżej samoczyszczącemu Programowi 0 w zmywarkach Beko. Jest to funkcja, dzięki której zadbamy o wnętrze urządzenia – dzięki zmywaniu w 73 stopniach Celsjusza oraz płukaniu w gorącej wodzie pozbędziemy się wszystkich bakterii i zanieczyszczeń, a zyskamy czyste i pachnące wnętrze w krótkim czasie. 
Klasa energetyczna A+++ w zmywarkach Beko oznacza, że urządzenie jest bardzo wydajne energetycznie – używając go, zużywamy możliwie najmniej energii. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także przyczyniamy się do ochrony środowiska. Przy zmywaniu ręcznym zużywamy natomiast więcej wody – nawet do 49 litrów, podczas gdy zmywarka, pracując za nas, zużywa ich około 6. Jakie korzyści płyną jeszcze z posiadania zmywarki? Urządzenie myje naczynia w 70 stopniach C, więc wszystkie zarazki zostają przez nie usunięte.


Nie zmywaj się z imprezy, zmyj się z obowiązków

Czy Polacy to imprezowicze? Okazuje się, że domówek nie organizują bardzo często. 55% respondentów organizuje imprezy w domu zaledwie kilka razy w roku, 28% imprezuje w swoim domu co najmniej raz w miesiącu, natomiast 10% raz w tygodniu. Jak po tym całym radosnym zamieszaniu ogarnąć bałagan? Kilkugodzinne stanie przy zlewozmywaku nie jest raczej zbyt obiecującą wizją… Najlepszym rozwiązaniem na zmywanie po imprezie jest program AquaFlex w zmywarkach Beko, który podczas jednego cyklu umyje zarówno delikatne naczynia, takie jak kieliszki i szklanki, jak i silnie zabrudzone garnki i talerze. Jest to idealny sposób dla tych, którzy chcą optymalizować swój czas. Należy jednak pamiętać o tym, że naczynia w dolnym koszu są czyszczone z większą intensywnością, dlatego szklanki i kieliszki powinny zawsze znajdować się w koszu górnym. Dodatkowym zabezpieczeniem dla naczyń szklanych jest specjalny koszyk na kieliszki, dzięki któremu szkło nie jest narażone na uszkodzenia. Jeśli natomiast musicie umyć naczynia szybko, skorzystajcie z funkcji Fast+, która daje maksymalną wydajność i trzy razy szybsze mycie. 
Imprezy i uroczystości organizowane w domu to idealny sposób na zacieśnianie więzów z rodziną i z przyjaciółmi. Niestety po wielkich zabawach często zostaje wielki bałagan i wielkie sprzątanie. Beko – oficjalny partner przyjacielskich spotkań poleca wszystkim imprezowiczom nie zamartwiać się nieporządkiem na zapas, a zamiast tego cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. Wielkie zmywanie zostawmy zmywarkom, które poradzą sobie nawet z bardzo silnymi zabrudzeniami. Niestety nie wszystkie przedmioty domowego użytku, takie jak np. drewniana deska do krojenia, możemy umyć w zmywarce. Często pozostają na niej nieestetyczne smugi, z którymi ciężko się uporać. W takiej sytuacji warto poszukać prostych i skutecznych trików, które ułatwią nam codzienne życie w domu. Poniżej prezentujemy przykład na to, jak szybko i sprawnie wyczyścić drewnianą deskę do krojenia i raz na zawsze pożegnać się z jej żmudnym szorowaniem.Jak Polacy dzielą się obowiązkami? Jak dużo czasu zajmują im codzienne obowiązki domowe? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania na stronie z wynikami Wielkiego Badania Beko: smart.beko.pl/artykuly/
Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl - Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

A u Ciebie kto zmywa? Ty czy zmywarka? Lubisz domówki czy jednak wolisz wyjść na miasto? *Partnerem wpisu jest BEKO

Komentarze

instagram