Masaż klasyczny wykonany w domu przez profesjonalistę? Tak, to możliwe.Ostatnio mój kręgosłup woła o pomoc. Serio. Czwarte piętro, bez windy daję mocno w kość. Choć już jestem do tego przyzwyczajona, a przynajmniej tak mi się wydaje, to mój kręgosłup chyba nie. Postanowiłam coś z tym zrobić. Duża zaczęłam czytać na ten temat. Jak sobie poradzić z bolącym kręgosłupem by poczuć ulgę a nie koniecznie sięgać po tabletki przeciwbólowe. To już musiałaby być ostateczność. Pracuję w domu. Dużo w pozycji siedzące. Często też wychodzę na spacery z moimi chłopakami. Choć wózek, który posiadam jest bardzo lekki, tak mój 10 mc synek robi się już coraz cięższy, waży 10 kilo. A to już jest co dźwigać. No nic. Zaczęłam działać. Dobrym sposobem okazał się masaż. Taki prawdziwy, wykonany przez profesjonalistę. Przez kogoś kto się na tym rzeczywiście zna. Tylko jak to pogodzić z dwójką dzieciaków, pracą i jeszcze wyjściem na taki masaż do salonu spa? Wieczory coraz dłuższe. W dzień z czasem średnio. Choć wszystko można zorganizować.  Masażysta na telefon-okazał się być najlepszym rozwiązaniem. Dzwonie, umawiam się na odpowiednią porę, która mi pasuje. W moim przypadku to godziny wieczorne. Kiedy dzieciaki już smacznie śpią a ja sama mogę się zrelaksować. Tak też było. Zaczęłam korzystać z masażu, który wykonany jest w moim własnym domku. Wpływ masażu klasycznego na skórę i organizm : 

  • masaż poprawia czynnośc wydzielnicza gruczołów łojowych i potowych,
  • dzięki masażowi naczynia skórne rozszerzają się przez co poprawia się odżywianie skóry,
  • masaż przyspiesza obieg krwi
  • podczas wykonywania masażu tkanki mięśniowe są lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze oraz następuje szybsze wydalanie produktów przemiany materii,
  • taki masaż zwiększa zdolność mięśni do pracy, 
  • zwiększa się również elastyczność i wytrzymałość aparatu wiezadłowego a zatem stopień ruchomości stawów.


To tylko kilka plusów jakie daje za sobą wykonywanie masażu klasycznego. Wykonując taki masaż regularnie odczujemy niesamowitą poprawę. Mięśnie kręgosłupa się wzmocnią przez co my sami poczujemy się zdecydowanie lepiej.


Taki masaż to świetna sprawa, zwłaszcza kiedy "czasowo" nam nie pasuję wyskoczyć do salonu masażu. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem. I staram się korzystać regularnie z tego typu zabiegów. Niebawem będzie coś typowo w stylu SPA. Z chęcią wam pokaże co i jak. Jeśli czyta mnie ktoś z woj. Łódzkiego to polecam Krzysztofę Fryd i jej Mobilny Salon Masażu.

A Ty co myslisz o takim zabiegu wykonanym w domu?

Pozdrawiam.

Komentarze

instagram