4/16/2015

Otworzyć skrzynię wspomnień!

Pamiętasz te czasy kiedy brałaś do domu koleżanki pamiętnik, by wpisać jej kilka miłych słów. Odpowiadałaś na pytanie ze Złotych Myśli? Pomysł na ten wpis zrodził się w momencie, kiedy otworzyłam "skrzynie wspomnień" z pamiątkami. Przywiozłam ją ze sobą będąc u rodziców.  Aż łezka w oku mi się zakręciła. Moje wiersze, listy, pamiętniki, zdjęcia oraz kartki walentynkowe. Fajnie jest móc wrócić do wspomnień sprzed kilkunastu lat. Znalazłam nawet pamiętnik, który pisałam w szkole podstawowej-chyba albo to czasy gimnazjum. Te wszystkie miłe wpisy innych. Coś niesamowitego. Pamiętam dokładnie jak cały swój dzień opisywałam w kalendarzu. Wklejałam wycinki ulubionych fanów w zeszyt. Zbierałam papeterie. Zbierałaś? Mogę się tylko domyślać, że wiesz o czym pisze. Ludzie listy piszą… czy pisali?
Żyjemy w czasach gdzie internet jest już wszędzie i absolutnie nie widzę nic w tym złego. Sama lubię być na bieżąco ze wszystkimi sprawami z tym związanymi. Nie lubię zaległości.   Mam wrażenie, że te czasy z sprzed lat już nigdy nie wrócą i pozostaną tylko wspomnienia. Pisanie pamiętników wyparły blogi, które są coraz bardziej popularne. Dla niektóry stały się nawet źródłem utrzymania. Sama ostatnio pisałam w tym poście, że blogowanie to praca. Pisanie listów wyparły "esemesy", maile czy facebook. Wiadomo, że trzeba iść z duchem czasu. Nie ma co zostawać w tyle. Jednak te czasy sprzed lat miały w sobie swój urok. Listy do koleżanki co tydzień… nie ważne, że się spotykałyśmy się codziennie. Z utęsknieniem czekałam na list od niej. Kartki Walentynkowe od tych "pierwszych" miłości nie ma co ukrywać powodują uśmiech na mojej buzi. O wielu sprawach już się nie pamięta a taka skrzynia ze skarbami budzi wspomnienia, które na zawsze pozostaną z nami. A Ty jak myślisz. Czy dzisiejsze pisanie bloga-pamiętnika można porównać z tymi pamiętnikami  pisanymi kiedyś? Czy pisanie z kimś za pośrednictwem np. Facebooka postawić obok listów? Czy ludzie jeszcze piszą listy? Daj znak w komentarzu co sądzisz.


Pozdrawiam. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś to zostaw po sobie ślad. Ja nie owijam w bawełnę -Ty również pisz szczerze to co myślisz, uważaj jednak na słowa i nie obrażaj innych. Szanujmy się wzajemnie :)
Spodobało Ci się- zostań na dłużej i zaobserwuj.

Moderowanie komentarzy włączone.