Paczuli Sól tym razem nie do kąpieli!SÓL PACZULI,  tym razem nie wylądowała w wodzie. 
Zlitowałam się trochę nad nią i postanowiłam wykorzystać w inny sposób. Paczuli to roślina wieloletnia, pochodząca z Malezji i Indonezji, otrzymywany z niej olejek korzystnie działa na problemy skórne (trądzik, egzemę, blizny) Olejek paczuli działa przeciwgrzybiczo i skutecznie wspomaga terapie związane z usuwaniem egzemy na tle alergicznym. Piękne pachnące, grube ziarna soli jak widać na zdjęciu są w różnych kolorach. Przeważającym kolorkiem jest błękit. Zapach perfumeryjny. Dość intensywny, ale nie drażniący. Początkowo pomyślałam, że zapach nie trafiony. 


Z czasem zauważyłam, że ten zapach bardzo mi się spodobał dlatego nie chciałam zmarnować tej soli w jednorazowej kąpieli, która z pewnością była by niesamowicie relaksująca :)

Postanowiłam wykorzystać te pięknie pachnące ziarna w inny sposób.Przesypałam całą zawartość do pucharka, w którym kiedyś miałam inne kamyczki oraz udekorować świeczką. 

 


Pięknie pachnąca kompozycja teraz zdobi moją łazienkę. 

Zapach roznosi się po całej łazience :)

Piękna ozdoba-Pięknie pachnąca.


100g czyli takie pakowanie, które ja otrzymałam kosztuje 6,90zł. Pozdrawiam 

Ps. Jak wam się spodobał mój pomysł na wykorzystanie soli?? Nie ukrywam, że zainspirowałam się trochę pomysłem jednej z blogerek, która rozbiła swoją kulę do kąpieli i użyła jako "odświeżacz" Warto tak piękne zapachy zachować na dłużej!!!
Komentarze

 1. Ale jesteś pomysłowa, bardzo ładnie to wygląda, tym bardziej, że sól jest w różnych odcieniach. Supre kompozycja. Jak Ci się znudzi zużyjesz w wannie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. NA PEWNO NA DŁUŻEJ SIĘ ZACHOWA I BĘDZIE BARDZO FAJNIE PACHNIEĆ :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Super . nie pomyślałabym o takim jej wykorzystaniu

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wykorzystywać rzeczy do innych celów niż są przeznaczone, więc super ! :)
  Już wiem co zrobię ze swoją solą z Farmony. Też ma duże ziarna i kolorystycznie do pokoju mi pasuje. Że też nie pomyslałam o tym.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł, ale ja jednak skusiłabym się na delikatną kąpiel z jej dodatkiem hehe ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zamówiłam sobie tą sól, ciekawy pomysł.!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś to zostaw po sobie ślad. Ja nie owijam w bawełnę -Ty również pisz szczerze to co myślisz, uważaj jednak na słowa i nie obrażaj innych. Szanujmy się wzajemnie :)
Spodobało Ci się- zostań na dłużej i zaobserwuj.

Moderowanie komentarzy włączone.

instagram