Krótkowzroczność u dzieci jak ją leczyć. Ortokorekcja zamiast okularów.

 

krótkowzrocznosc u dzieci, ortokorekcja


Krótkowzroczność u dzieci jak leczyć?O wadzie starszego syna dowiedzieliśmy się kiedy skończył 3 lata. Wada nie była aż tak duża ale zalecono nam dla poprawy jakość wzroku okularki korekcyjne. Niestety przy krótkowzroczności wada często powiększa się wraz z wzrostem dziecka. Dziś Adam ma 9 lat i jego wada jest dosyć spora. Prawe oko -3,5D lewe -4. Bez okularów nie widział tak jak powinien. Adam uwielbia grać w piłkę- wada wzroku wymuszała konieczność stosowania okularów, które momentami okazywały się uciążliwe i mało bezpieczne-podczas treningów ważny jest relaks i prawidłowe widzenie więc traktowaliśmy jako jedyne rozwiązanie. Na szczęście niedawno trafiliśmy na coś co w zupełności odmieniło komfort życia i jakość widzenia mojego syna. Dasz wiarę, że przy sporej krótkowzroczności do szkoły, gra w piłkę i generalnie na maxa korzysta z życia... a okulary leżą zapomniane w szufladzie? Niemożliwe? A jednak! Już tłumaczę. Znaleźliśmy nowoczesną metodę korygowania krótkowzroczności -bezpieczną, nieinwazyjna i co najważniejsze jak się okazało-skuteczną. Mowa o ORTOKOREKCJI- niechirurgicznej metodzie korekcji krótkowzroczności w Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok w Warszawie gdzie Adam przeszedł bardzo dokładne badanie wzroku oraz zostały mu dobrane odpowiednie soczewki. 
Orto - co? 

Ortokorekcja to znana już od lat 60-tych metoda krygowania krótkowzroczności. Proces korekcji odbywa się w nocy podczas snu przy pomocy twardych soczewek ortokorekcyjnych, które delikatnie zmieniają krzywiznę rogówki. I to cała magia. Dzięki temu w ciągu dnia wzrok jest wyraźny, tak jakby wady w ogóle nie było. Szybkość korekcji jest uzależniona od podatności tkanki rogówki na działanie orosoczewek i jest indywidualna dla każdego pacjenta. Mimo sporej wady u Adasia, powiem szczerze, jestem zaskoczona, że na efekty nie musieliśmy czekać długo bo już po pierwszej nocy jakość widzenia była wystarczająca na tyle, że nie potrzebował zakładania okularów do wieczora. Ortokorekcja - dla kogo?

Ortokorekcja jest metodą przeznaczoną dla osób z krótkowzrocznością do -5,00 D oraz asygmatyzmem do 1,50 D. Mogą z niej korzystać dzieci nawet od 8 roku życia- tu jednak ważna jest pewna gotowość dziecka- przy stosowaniu soczewek ważne są prawidłowe nawyki higieniczne, nieco cierpliwości podczas badania i współpraca z optometrystą ( a później z rodzicem)- myślę, jednak, że każdy rodzic czuje czy jego dziecko da sobie radę- a najłatwiej sprawdzić to podczas rutynowego badania wzroku.  Nie ma natomiast górnej granicy wieku do stosowania soczewek- każdy kto ma wadę wzroku w podanym wyżej zakresie i ma już dość związku z okularami może je stosować.soczewki ortokorekcyjneDla dzieci ortokorekcja jest idealnym rozwiązaniem, bo pozwala nie tylko pozbyć się okularów ale również zmniejszyć lub spowolnić postęp krótkowzroczności. Musimy pamiętać, że dzieciom ta wada szybko postępuję. Rocznie ten przyrost może wynieść nawet 1D(sporo!) Widziałam taki skok u Adasia- to naprawdę porażająca różnica. Dlatego właśnie tak ważne było dla mnie znalezienie sposobu, na to żeby te zmiany chociaż spowolnić- na ile uda się to osiągnąć soczewkami- będę monitorować i na pewno dam Wam znać. 

Tak jak dla mnie zdrowie dziecka, tak dla Adama bardzo ważna jest gra w piłkę- w dzisiejszych czasach tylko się cieszyć, że syn znalazł pasję, dzięki której jest aktywny i dużo przebywa na świeżym powietrzu, nie ukrywam jednak, że zawsze z tyłu głowy miałam obawy kiedy wychodził na boisko w okularach. Najbadziej chyba bałam się że szkła, które są w okularach podczas zderzenia się z piłką bedą mogły uszkodzić mu oko. Na szczęście obawy minęły. 

Soczewki nakładamy już 3 tydzień. Okulary powoli pokrywają się warstewką kurzu. Jakość widzenia jest znacznie lepsza. Poranna rutyna- pobudka- sięgnięcie po okulary zamieniliśmy na dzień dobry- ściągamy soczewki. Wyraźne widzenie utrzymuje się aż do wieczora- cały dzień bez okularów! Jeśli jesteś rodzicem małego krótkowidza to polecam zainteresować się tą metodą. 
jak leczyc krotkowzrocznosc u dzieci

ortokorekcja

centrum okulistyczne nowy wzrokUdało mi się wynegocjować coś również dla Was- 50% zniżki na badanie kwalifikacyjne (to najważniejszy krok podczas, którego przeprowadzane są badania, żeby sprawdzić czy metoda będzie skuteczna i dobrać soczewki)- możecie z niej skorzystać z Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok w Warszawie, Gdańsku, Krakowie podając jako hasło nazwę mojego bloga.  


PODSUMOWUJĄC- główne korzyści ortokorekcji:


  • Doskonałe widzenie przez cały dzień ( i coraz lepsze efekty przy regularnym stosowaniu)
  • proces korekcji odbywa się podczas snu (no przecież sen to zdrowie)
  • prawidłowa ostrość widzenia (i koniec z obowiązkiem siedzenia w pierwszej ławce)
  • zahamowanie postępu krótkowzroczności(dla mnie to priorytet)
  • zniesienie przeszkód w prowadzeniu aktywnego trybu żucia( i większa radość z dzieciństwa)

Komentarze

instagram