Na pogodę i niepogodę pod pieluszką


sudocrem na pogode i niepogode pod pieluszką


Kiedy pojawia się dziecko na świecie, świat młodej mamy wywraca się do góry nogami. Martwimy się, że nie wiemy wszystkiego. Tak jest i nie ma co czarować. Pamiętam jak sama będąc jeszcze w ciąży zastanawiałam się jak to będzie kiedy bobas zawita na świat. Czy we wszystkim sobie poradzę, czy dam radę z nie przespanymi nocami, czy karmienie będzie przebiegało po mojej myśli. Takich pytań było bardzo dużo i myślę, że Ty również miałaś swoje mniejsze lub większe dylematy. Ale wiesz co? Przecież my mamy wcale nie musimy być wszechwiedzące i wiedzieć wszystkiego już na starcie. I tak też było w moim przypadku. Zupełnie nie wiedziałam jak ogarnąć temat pieluch, pielęgnacji tej wrażliwej dziecięcej skóry. Jak dziś to sobie przypomnę to uśmiecham się pod nosem. Patrząc na to z perspektywy czasu było to banalnie proste wystarczyło zasięgnąć eksperckich rad i było ok. Dziś postanowiłam zebrać całą swoją przygodę w jeden wpis. Być może właśnie jesteś w ciąży i oczekujesz na maluszka, albo tak jak ja kilka lat temu nie wiesz co zrobić z odparzeniami pod pieluszką. 


jaki krem na odpazenia pod pieluszka


Co prawda przygodę z pieluszkami mamy już za sobą. W dobie 21 wieku na rynku mamy bardzo dużo różnych "specyfików" pod pieluszkę, na pieluszkowe odparzenia itp. Pamiętam kiedy urodziłam pierwszego synka i w tym niebieskim pudełeczku, który jest dawany młodym mamą w szpitalu znajdował się mały słoiczek Sudocremu. Pomyślałam sobie wówczas, że "po co mi to cudo" przecież ciepła woda wystarczy. Jak się później okazało-nie wystarczyła sama woda. Bo gdy pojawiły się delikatne zaczerwienienia, odparzenia czysta woda to zdecydowanie  za mało. Skóra maluszka jest bardzo ale to bardzo delikatna zwłaszcza ta pod pieluszką i jest bardziej narażona na podrażnienia czy też odparzenia. Tak wiec zaczęłam używać ten  ten mały słoiczek Sudocremu i od tegoż właśnie momentu zaczęła się nasza długa przygoda. Starszak nie miał jakoś większych problemów z odparzeniami, mimo naprawdę bardzo wrażliwej skóry. Przy nim nie wiedziałam tak do końca co to jest to pieluszkowe odparzenie.

sudocrem protect


Dopiero kiedy urodził się mój drugi syn zobaczyłam czym tak naprawdę jest pieluszkowe odparzenie i jak ważna jest bardzo dokładna pielęgnacja tych miejsc pod pieluszką. Przyznam się bez bicia, że początkowo zapomniałam, jak to  wyglądało u starszego syna. Minęło przecież  5 lat i nie wszystko jest się w stanie zapamiętać.  Za radą mojej położnej, która przypomniała mi o Sudocremie w słoiczku- on jest stricte stosowany przy odparzeniach. Od razu zaczęłam działać by przynieść ulgę maluszkowi. Leo był taki malutki. Sudocrem w słoiczku stosowałam tak długo od póki odparzenia, zaczerwienienia nie zniknęły. Kiedy wszystko wróciło do normy obawiałam się, że mogą być nawroty. Rozmawiając z moją położną co robić by zapobiec tym odparzeniom usłyszałam by zakupić  Sudocrem care & protect maść ochronną z unikalną formułą o potrójnym działaniu, opracowaną specjalnie do skóry podatnej na pieluszkowe odparzenia skory. I to się okazało strzałem w 10! Ponieważ bariera ochronna maści Sudocrem care & protect została opracowana specjalnie w celu zapewnienia szczelnej bariery ochronnej zatrzymującej naturalną wilgoć skóry. Dzięki czemu skóra jest gładka, miękka i elastyczna. Maść chroni przed czynnikami drażniącymi oraz otarciami, które mogą wywołać pieluszkowe odparzenia. Warto wspomnieć, że dzięki stosowaniu właśnie maści Sudocrem care & protect zapobiegniemy pieluszkowym odparzeniom stosując go regularnie już od pierwszych dni życia dziecka. 


CHARAKTERYSTYKA OBU PRODUKTÓW

Sudocrem care & protect 

  • odżywia skórę. 
  • Zawiera specjalne  składniki w tym witaminę E i prowitaminę B5. 
  • Tworzy również warstwę ochroną która chroni skórę przed zakażeniem. 
  • Jest to hipoalergiczna maść przebadana dermatologicznie.  
  • Nie zawiera sztucznych barwinków ani środków konserwujących. 
Sudocrem w słoiczku 

  • krem do delikatnej skóry na której pojawiły się odparzenia
  • zawiera tlenek cynku pochodzenia naturalnego, który posiada właściwości antybakteryjne i pochłaniające wilgoć, co jest bardzo istotne podczas pielęgnacji skóry odparzonej, 
  • nie powoduje nadmiernego wysuszania dzięki zawartości emolientów w tym lanoliny pochodzenia naturalnego. 
sudocrem w słoiczku


najlepszy pod pieluszkę sudocrem


REASUMUJĄC

Życie świeżo upieczonej mamy nie musi być przecież pełne obaw o maluszka. My kobiety-mamuśki jesteśmy spoko babki i nie ma dla nas sytuacji bez wyjścia. Będąc mamą dwójki dzieciaków z czystym sumieniem mogę polecić każdej młodej mamie  Sudocrem care & protect, który powinien być stosowany w codziennej pielęgnacji dziecięcej skóry. Oraz Sudocrem krem w słoiczku w przypadku odparzeń. Oba produkty sprawdzą się na każdą pogodę i niepogodę pod pieluszką. Powinny być z nami mamami na codzień a nie tylko od czasu do czasu. Dlatego też w trosce o skórę dziecka  polecam używać tych produktów już od pierwszych dni życia.  Pamiętaj, że jest to niezbędnik młodej mamy. 

Komentarze

instagram