Jak zorganizować wolny czas dziecku? Kreatywna zabawa sposobem na nudę.Witaj! Nie lubię, nie cierpię wręcz nienawidzę, kiedy mój przedszkolak jest chory. Chyba każda mama tak ma. Na szczęście nie jest u nas tak źle- przeziębienia trwają zaledwie kilka dni. I te kilka dni trzeba tak zorganizować by przedszkolak się nie nudził w domu. Co wówczas robimy?? Nie ma nic bardziej prostego jak zabawa! Kreatywna zabawa zabawa sposobem na nudę!1. GRY PLANSZOWE


Uwielbiamy całą rodzina. Gry planszowe, rozwijają wyobraźnię. Uczą logicznego myślenia oraz rywalizacji. I tego, że nie zawsze się wygrywa. W co gramy? Monopoly- ostatnio jest u nas bardzo często. Nawet nie wiedziałam, że Adaś mój przedszkolak tak szybko załapie o co w tej grze chodzi. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Gra planszowa Marchewka, chińczyk oraz karty Piotruś i tutaj to Adaś "oszukuje" ale tak sprytnie, że wygrywa. Potrafimy w to grać godzinami.


2. MALOWANKI-TABLICA-KREDA-FLAMASTRY-KREDKI-FARBKI

Choć pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko... Kolorowo u nas bardzo. Ćwiczymy rączkę. Malujemy na papierze, w malowankach, tablicy. Uczymy się literek, cyferek.


3. KLOCKI 

I tutaj to chyba jedno z naszych najlepszych zajęć. Z kloców możemy zbudować co tylko chcemy. Niesamowicie ćwiczą dziecięcą wyobraźnię oraz zręczność. Mamy ich coraz więcej. Zaczynaliśmy od Lego duplo, kloców drewnianych, Lego City. Adaś buduje z nich dosłownie wszystko. W klockach LEGO o tyle jest fajnie, że zestawy możemy ze sobą dowolnie łączyć.LEGO DUPLO Mój pierwszy pociąg , kolejny zestaw klocków okazał się strzałem w 10.  Adaś uwielbia się nią bawić. Składa, rozkłada, dokłada elementy od innych lego duplo, które posiada. Klocki rozwijają wyobraźnię. Za moich czasów nie było aż tylu klocków, ale pamiętam dokładnie swoją(naszą moją i rodzeństwa) pierwszą kolejkę- dostaliśmy ją na święta Bożego Narodzenia. Była cała drewniana. Sama lubię bawić się klockami. Ale chyba nie ma osoby, która nie lubi zabawy klockami.  Prawda?
A co z weekendami? Kiedy przedszkolak jest zdrowy a pogoda za oknem dopisuje to spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. Rower, spacery czy granie w piłkę. Jeśli pogoda nas nie rozpieszcza to wypad do figloraju, kina. Sposobów na nudę jest wiele. A jaki jest Twój sposób na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem?? 


Pozdrawiam :)

Komentarze

instagram