Łazienka Marzeń. Inspiracje, aranżacje.
Witaj. Dziś taki luźny wpis o moich planach remontowych związanych z łazienką. 
Od pięciu lat mieszkamy na swoim własnym m5. Kiedy się wprowadzaliśmy mieszkanie było gotowe - po remoncie wstawiliśmy tylko swoje meble. W przeciągu tych pięciu lat nasz gust delikatnie się zmienił. Mieszkanie na chwilę obecną wygląda inaczej niż sprzed tych pięciu lat. Remontowo u nas było ostatnio, salon, sypialnia pokój chłopaków. Małe poprawki ale jednak trochę przy tym bałaganu było. Zostało jeszcze jedno jedyne miejsce, które nas na tyle irytuje, że jeszcze w tym roku rozbierzemy je do gołych ścian. Mam nadzieję, że będę mogła własnoręcznie rozebrać młotkiem póki, które doprowadzają mnie do szału (żartuje). Co to za miejsce? Tak, tak to łazienka! Ze starej pozostanie tylko wspomnienie! Planowaliśmy jej remont już od dłuższego czasu, szukając w internecie różnych aranżacji, kombinacji, inspiracji. Nie bardzo możemy zaszaleć ponieważ łazienka nie jest zbyt duża.  Mimo, iż marzy mi się ogromna łazienka z jeszcze większą wanną to tak sobie myślę, że z drugiej strony, przecież w łazience spędzamy najmniej czasu i ogromna to ona w cale być nie musi. Ale prezentować się cieszyć oko, być miejscem relaksu i odprężenia- MUSI! Tak więc w tym roku nasi sąsiedzi będą musieli zatykać uszy. 


Od czego zacząć taki remont?!

Przede wszystkim od pomysłu. Musimy mieć pewien plan, dokładnie wszystko wymierzyć, pomierzyć i wiedzieć czego chcemy. W jakim stylu chcemy mieć łazienkę. Łazienka przede wszystkim musi być funkcjonalna oraz praktyczna. Wybór płytek, dodatków. Wszystko musi ze sobą współgrać tworząc spójną całość.Gdzie szukać inspiracji?

Aranżacja łazienki  -  nie proste zadanie. Gdzie znajdziemy najwięcej inspiracji? Internet. To tutaj znajdziemy mnóstwo  pomysłów oraz projektów. Od łazienki nowoczesnej po klasyczną, od elektrycznej po minimalistyczną. Od koloru do wyboru. Jest w czym wybierać.


Jakich kolorów użyć w łazience?

Pamiętaj, że kolory jaki wybierzemy będzie wpływał na nasz nastrój i ogólne wrażenie w przestrzeni. Wszystko musi do siebie pasować. A wiecie, że zgodnie z zasadą, ani ciemne, ani jaskrawe kolory nie powinny być stosowane w małych łazienkach, z wyjątkiem drobnych akcesoriów. Czyli takie kolory u mnie już odpadają. 

Wiesz na jaki projekt postawimy? Praktyczny tzn minimalistyczno-nowoczesny. Takałazienka kojarzyć się może z długimi kąpielami, relaksem i elegancją. W każdym stylu, jeżeli wybieramy prysznic lub wannę, zasada jest jedna: czym większe, tym lepsze. U nas niestety wanna odpada. Stawiamy na prysznic. Ale nie taki tradycyjny z brodzikiem. Wyjątkowo nowoczesnym rozwiązaniem są prysznice bez brodzików, które zastępują tradycyjne kabiny prysznicowe. Z montażem szklanych drzwi od podłogi po sufit,  które będą oddzielały strefę prysznicową. Co do kolorystyki to jeszcze się zastanawiamy. Wiemy, że na podłodze będą płytki al'a panele. Ściany? Być może będzie szarość. Wymienimy lustra i oświetlenie, a  także armaturę i akcesoria. Myślę, że jak wszystko będzie gotowe będę mogła pochwalić się efektem końcowy. Co Ty na to?

A jak Tobie podobają się takie nowoczesne, minimalistyczne łazienki? Stawiasz na funkcjonalność czy na coś innego??Komentarze

instagram