Manicure Hybrydowy Step by Step…Cześć. Bardzo długo opierałam się manicure hybrydowemu. Dziś nie wyobrażam sobie malowania paznokci zwykłym lakierem.  O tym, że taka hybryda uzależnia wie chyba każda z nas. No chyba, że jeszcze nie miałaś z takimi lakierami nic do czynienia, myślisz, że to Ciebie nie dotyczy. Ale jeśli spróbujesz to sama się przekonasz, że mam rację. Dlatego też w dzisiejszym wpisie przedstawię Ci jak w najprostszy sposób(mam nadzieję) wykonać manicure hybrydowy step by step w domu. Może Ci się wydawać, że jest to zabieg zbyt "trudny" by go wykonać. Nic bardziej mylnego. Gotowa do
lektury?! Zapraszam.

Co będzie niezbędne do wykonania takiego zabiegu?

Lampa w moim przypadku jest to lampa Led 60 sec cena 150 zł. Jeśli masz w domu lampę zwykłą UV też ok. Choć czas pracy może wydłużyć się dwukrotnie. Na temat lampy powstanie oddzielny wpis.

Pilniczek najlepiej o gradacji 80/100 może być również 100/180
Baza- Lakier bazowy do hybryd 7ml/ 27 zł
TOP-lakier nawierzchniowy 7ml./27zł
Dowolny Lakier hybrydowy 7ml/29zł
Płatki bezpyłowe(najlepsze) ponieważ zwykłe waciki będą zostawiały po sobie "watkę"
Cleaner- do odtłuszczania płytki paznokcia 50ml 5,60zł
Remover- tylko do ściągania lakieru. 50ml/ 11zł


KROK 1.

Zanim przejdziemy do zmatowienia płytki paznokcia pamiętajmy o odsunięciu skórek oraz ewentualnym ich wycięciu. Matowienie paznokci zwiększy przyczepność lakieru do płytki.
KROK 2
Każdego pazurka odtłuszczamy Cleanerem by przygotować go do nałożenia lakieru bazowego.


KROK 3

Nakładamy bezbarwny lakier bazowy. Base. Musimy zrobić to bardzo bardzo dokładnie. Pamiętając by nakładać bazę bardzo cienką warstwą. Kiedy nałożymy jej za dużo to wyleje się nam na skórki oraz wał paznokciowy. Pamiętaj by pomalować bardzo dokładnie całego paznokcia.KROK 4
Lakier bazowy utwardzamy w lampie. Czas utwardzania 60 sec w lampie którą posiadam. dokładny wpis o niej już niebawem.KROK 5.
Malujemy paznokcie dowolnie wybranym lakierem hybrydowym. Pazurki na zdjęciu są pomalowane kolorem Frappe 135. KROK6

Lakier utwardzamy w lampie. 60 sec. Jeśli malujemy paznokcie jasnym kolorem dla wzmocnienia efektu oraz krycia najlepiej położyć dwie warstwy. Pamiętaj! Każdą warstwę utwardzamy w lampie!

KROK 7.

Nakładamy na dwie warstwy utwardzonego lakieru hybrydowego- TOP lakier nawierzchniowy.
KROK 8
Lakier nawierzchniowy utwardzamy w lampie. 60 sec w ledowej 120 sec w lampie UV.KROK 9. 

Przemywamy całość Cleanerem. By zmyć tłustą warstwę, która powstaje podczas wykonywania tego zabiegu.MOJA UWAGA!!

Kciuka zostawiam sobie na sam koniec. Od zawsze tak robiła i tak robię. Dlaczego? Niektóre lakiery mogą lekko spłynąć a wkładając pomalowanego kciuka z resztą paznokci tak może się stać. Najpierw robię 4 potem osobno kciuk.(powtarzam wszystkie czynność od początku)

GOTOWE!!!! Manicure skończony!!!


Jak długo trzyma się nasz manicure? Długo spokojnie do 3 tygodni bez żadnego odprysku czy wycierania na brzegach. Osobiście uważam, że jest to najlepszy sposób na piękne i zadbane pazurki przez dłuższy czas. 


Czy szkodzi? Niestety nie ma nic za darmo i nasze pazurki bez lakieru hybrydowego nie będą już takie mocne. Ale przecież chodzi nam o to by mieć je piękne i zadbane a w manicurze hybrydowym takie właśnie są nasze pazurki! 

Cena zestawu?! Trochę spora jak na pierwszy raz, ale możemy zrobić go sobie w domu. Przeliczając koszt jaki jest w salonie i częstotliwość zmiany (ok co 3 tyg) to się nam opłaca.


Jak zdjąć lakier samodzielnie w domu?

Przy użyciu nasączonych płatków bezpyłowych acetonem- remover i zawiniętych folią aluminiową. 
Kiedy już ściągniemy lakier hybrydowy wracamy do kroku pierwszego. Udanego malowania pazurków hybrydami. Mam nadzieję, że mój wpis wyczerpał temat i teraz nakładanie hybrydy będzie znacznie prostsza. 
Pozdrawiam!

Komentarze

instagram