Jak umilić dziecku czas podczas długiej podróży?!
W dzisiejszym wpisie zapraszam Cię do dyskusji w komentarzach. Jeśli masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem oraz sposobami na nudę podczas podróży. O ile dzidziuś jest jeszcze maleńki o tyle sprawa jest prosta. Bo taki niemowlak śpi większość czasu. Ze starszakiem jest trochę inaczej może szybko się  nudzić. Jak to jest u Ciebie?


Co zrobić, gdy dziecko nudzi się w podróży? 

Od kiedy mój syn skończył 2 lata, coraz częściej zaczyna manifestować swoje niezadowolenie z długiego czasu podróży. Zwykle wiąże się to z koniecznością częstych postojów i tym samym z jeszcze dłuższym czasem jazdy. Jednak w ostatnim czasie przyszła mi z pomocą nowoczesna technologia, dzięki której moje dziecko teraz uwielbia długą jazdę samochodem.

Co to za technologia?

To tablet, internet i darmowe gry dla dzieci  Może to trochę kontrowersyjne, ale uwierz mi w internecie są też gry edukacyjne, które edukują, dzięki czemu można pokazać dziecku np. skąd się biorą pomidory. Na stronie Gry dla dzieci jest  gra  zatytułowana „Czarodziejski ogród Dory”, zasady gry są proste należy z księgi wybrać nasiona interesującej nas rośliny, zasadzić w odpowiedniej doniczce, podsypać nawozem, podlać i obserwować jak rośnie.

Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym i możemy się cieszyć spokojną i przyjemną podróżą. Oczywiście ta gra może się znudzić ale nie ma problemu z tym, aby znaleźć inną grę edukacyjną. Dzieci szybko łapią takie zabawy. To też nie jest tak, że całą drogę gramy. Robimy też postoje na zaczerpnięcie świeżego powietrza, zjedzenie czegoś dobrego oraz łyk herbaty czy kawy. Podróż powinna się kojarzyć z czymś przyjemnym-nawet ta długa.

To jak przyłączysz się do dyskusji? Jaki jest Twój sposób na zwalczenie nudy podczas podróży samochodem z dzieckiem??


Pozdrawiam.

PS. Przypominam o rozdawajce. 10 zestawów kosmetyków czeka być może jeden trafi do Ciebie właśnie!. KLIK KLIK 
Komentarze

instagram