treningi indywidualne vs zajęcia w grupach?!Witajcie!

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam różnicę między treningami indywidualnymi z trenerem personalnym a treningami w grupach.


Pewnie każda z Was  odwiedza bądź odwiedzała kluby fitness, by zadbać o zdrowie, kondycję fizyczną, pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Kiedy przychodzimy  na zajęcia fitness zazwyczaj chcemy osiągnąć zamierzony cel. Czy na pewno uda się nam to osiągnąć chodząc na zajęcia grupowe?  Czy może na treningu personalnym będzie łatwiej osiągnąć, to co sobie założyliśmy przychodząc do klubu?? 

Jeśli miałyście już okazję  skorzystać z obu form aktywności fizycznej myślę, że macie swoje  zdanie w tym temacie. Bardzo dużo zależy przede wszystkim  od podejścia, wiedzy i profesjonalizmu trenerów oraz instruktorów.Idea treningu personalnego opiera się na indywidualnym podejściu do danej osoby. Nie ma dwóch takich samych osób i co za tym idzie nie ma dwóch takich samych treningów. Każdy organizm reaguje na zadane bodźce inaczej (np. różny stopień wytrenowania), każdy posiada jakieś urazy, które doskwierają mocniej lub słabiej.Jak wygląda pierwsze spotkanie z trenerem? 

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na takie indywidualne ćwiczenia dzięki którym osiągniemy swój wymarzony cel trener koniecznie przeprowadzi  z Tobą wywiad. 
Przeprowadzony z Tobą wywiad ma pomóc trenerowi w ułożeniu odpowiedniego treningu, tak abyś nie pogłębił swoich ewentualnych urazów i po to żebyś w miarę szybko osiągnął swój cel. 
Czy na zajęciach fitness ktoś kiedyś przeprowadził taki wywiad z Tobą?? 

Kompleksowa opieka trenera (trening, dieta, suplementacja, bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera). 
Ćwiczenia dopasowane do aktualnych możliwości osoby ćwiczącej. Zwiększająca się intensywność wraz z poprawą kondycji, urozmaicony trening, tak aby nie wkradła się rutyna. To kolejne atuty ku temu by zdecydować się na treningi indywidualne.
Czy na zajęciach fitness spotykasz się z czymś takim? Czy nie było sytuacji, w których nagle zmienia się instrukotr/ka i wprowadza swój pomysł na zajęcia przez co nie ma zachowanej progresji? Czy zajęcia są zawsze dopasowane do możliwości każdego ćwiczącego? Czy Ty sam czasem robisz ćwiczenia nie przykładając się do tego. Bo przecież w grupie kilkunastu osób trener jest jeden i nie jest w stanie wyłapać wszystkich nieprawidłowości w wykonywaniu danego ćwiczenia. Indywidualnie mamy o tym dobrze, że to trener czuwa nad tym co i jak wykonujemy. Jeśli wszystko jest wykonywane, tak jak potrzeba nasz cel jest bliżej. 

Zostawiam Wam, to do przemyślenia i zachęcam do przekonania się na własnej skórze czym jest trening personalny i jakie niesie korzyści:) To trener ułoży nam odpowiednią dietę, ćwiczenia i to On będzie nas najbardziej motywował do działania! A jakie jest Wasze podejście do tego tematu? Indywidualnie czy grupowo?

Pozdrawiam i uciekam dziś na kolejny wycisk! 


Rozdanie czeka! Daj sobie szansę!

Komentarze

 1. Indywidualnie tylko i wyłącznie :]

  OdpowiedzUsuń
 2. nom nie znowu chudzina ćwiczy hihi to bobrze ale tylko nie za często :P

  OdpowiedzUsuń
 3. ja narazie tylko lekkie ćwiczeia wykonuję,a to przez mój stan:)

  OdpowiedzUsuń
 4. sama myslę nad takimi treningami indywidualnymi ale jakos nie moge sie przekonac;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Indywidualne o wiele lepsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie indywidualnie jest lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raz można raz a raz dla odmiany z kimś ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydałby mi się taki indywidualny trening, bo sama to troszkę siebie oszukuję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trening personalny jest najefektywniejszą formą treningu, ponieważ jest on dopasowany do możliwości osoby ćwiczącej... Zapraszam na treningi do Vera Sport, gdzie można się spotkać z Trenerem Marcinem Bochenkiem i realizować zamierzone cele:) Chętne osoby, zapraszam do kontaktu telefonicznego:) Będziemy mogli ustalić termin spotkania 516872178 lub kontakt poprzez fb https://www.facebook.com/pages/Trener-personalny-Marcin-Bochenek/194029287472242

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze jak decydowałam się za ćwiczenia na siłowni czy rehabilitację wybierałam opcję indywidualną. Daje to moim zdaniem lepsze efekty.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś to zostaw po sobie ślad. Ja nie owijam w bawełnę -Ty również pisz szczerze to co myślisz, uważaj jednak na słowa i nie obrażaj innych. Szanujmy się wzajemnie :)
Spodobało Ci się- zostań na dłużej i zaobserwuj.

Moderowanie komentarzy włączone.

instagram