Wiem co musisz zrobić by pozbyć się bólu kręgosłupa raz na zawsze.Ból kręgosłupa jest coraz częściej spotykaną dolegliwością coraz młodszych ludzi. Siedzący, stojący tryb życia wcale w tym nie pomaga. Słaba aktywność fizyczna również. Sama doskonale wiem, czym jest ból kręgosłupa. Prawdą jest też, fakt, że wcześniej nie dbałam o kręgosłup tak jak powinnam. Jednym słowem nie oszczędzałam go. Skutkiem ubocznym jest a raczej był bardzo uciążliwy ból w dolnej części kręgosłupa. Dokładnie rok temu powiedziałam, że muszę stawić temu czoło i zrobić coś co przyniesie mi choć odrobinę ulgi. Postanowiłam umówić się na rezonans magnetyczny. Dziwne uczucie wjechać do tuby i leżeć w ciemnościach ok 15 minut. Dla tych, którzy boją się ciemnych i ciasnych pomieszczeń, nie polecam. Wyniki jaki otrzymałam nie był za ciekawy. Przepuklina jądra miażdżystego. I coś tam jeszcze. Skontaktowałam się w tamtym czasie z fizjoterapeutą. Zabiegi miały być 3.  I na 3 miało się skończyć i ból miał nie wrócić. Powiem szczerze, że źle nie było.  Z pewnością poczułam ulgę na dłuższy czas. Można powiedzieć na niecały rok. To i tak dobrze. Mieszkając na 4 piętrze z dwójką dzieci serio nie było źle. Jednak po dłuższym czasie ból odezwał się ponownie. Przecież musiałam jakoś funkcjonować. Postanowiłam po raz kolejny stawić czoła. Moja mama mieszkająca ponad 300 kilometrów ode mnie poradziła mi Panią z tamtych stron, która ponoć robi cuda. I ból znika w mgnieniu oka. Mojej mamie pomogła, a serio ją bolało jeszcze bardziej niż mnie. No nie ważne. W każdym razie będąc na wakacjach postanowiłam, że dlaczego miałabym nie skorzystać. Umówiłam się na całą serię 3 zabiegów. Nie wiedząc co mnie tam czeka. Ale o tym trochę później. Dziś wiem co trzeba zrobić by pozbyć się bólu kręgosłupa raz na zawsze. A przynajmniej na bardzo długo.... NA CZYM POLEGA ZABIEG SUCHYMI IGŁAMI?

Suche igłowanie polega na trafieniu na wszystkie wrażliwe zakończenia nerwowe znajdujące się w punktach spustowych. Igłą, która je drażni wywołuje impuls, który przechodzi przez rdzeń kręgowy  i trafia do włókien mięśniowych napiętego pasma wywołując bezwarunkowy odruch. Co skutkiem tego jest przerwanie, rozluźnienie "błędnego koła bólowo napięciowego" oraz uśmierzenie bólu. Jednym słowem. Wbija się igłę w miejsce bolące, czujesz mega ból który rozchodzi się po całym ciele. Nie będę ukrywać, że to nie boli bo boli i to bardzo. Mało tego to nie jest jedna igła. Tylko tych igieł jest dość sporo. W moim przypadku za pierwszym razem było 21 igieł. Więc siła bólu była dość wyraźna. Leżałam z tymi igłami ok 10 minut. Ból po tym zabiegu utrzymywał się do dwóch dni. Średnio mogłam funkcjonować. Ledwo zeszłam z łóżka zaraz po zabiegu. Ale żeby złagodzić bolesność po zabiegu Pani Joanna Filipiak zastosowała masaż głęboki, pozycyjne rozluźnienie. Należy pamiętać, że suche igły nigdy nie mogą iść w pojedynkę. Nigdy nie powinny stanowić  jednego elementu terapii.  Zabiegi miałam 3 razy. Za drugim razem również igieł był 21 a za ostatnim 15. 


WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • napięciowe bóle głowy, 
 • kolano biegacza
 • bóle dolnego odcinka pleców, 
 • ostroga piętowa, 
 • zaburzenia kontroli motorycznej, 
 • zespół cieśni pod barkowej, 
 • ograniczenie zakresu ruchu po długotrwałym unieruchomieniu(złamania, skręcenia)PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • stany zapalne infekcje skóry, 
 • brak zgodny pacjenta, 
 • ciąża, 
 • wykonywanie zabiegów u dzieci, 
 • okolice występowanie guzów, cyst, ran, żylaków. 

MOJE WRAŻENIA PO ZABIEGU. 


Zapytasz czy dziś czuję się dobrze? TAK! Dziś mogę funkcjonować normalnie. Mogę wchodzić i schodzić po schodach w tą i z powrotem na 4 piętro. Mogę się normalnie schylać, co kiedyś sprawiało mi ból. Mogę spokojnie siedzieć i pracować przy komputerze bez obawy, że będzie mi ciężko zejść z krzesła. Na jak długo wystarczy mi ta seria zabiegów? Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że już tak "intensywny" ból nie wróci. Bo przecież jak tak można funkcjonować. oc prawda po każdym zabiegu czułam się kiepsko. Bolało wszystko. Każdy jeden mięsień. Każdy jeden nerw. Nie wiem co tam jeszcze. Ale później po dwóch dniach czułam się jak nowo narodzona. Każdemu, komu doskwiera ból kręgosłupa polecam poszukać w swojej okolicy osobę, która zajmuje się wykonywaniem takiego zabiegu SUCHYMI IGŁAMI! A jestem przekonana, że ból zniknie na dobre!!! A Ty jak walczysz z bólem kręgosłupa? Znasz ten zabieg?

Spodobał Ci się wpis? Podaj go dalej  być może innym również przypadnie do gustu. Sprawisz mi niezwykłą przyjemność jeśli:

 • Polubisz go na moim fejsbuku, 
 • udostępnisz innym
 • będziesz ze mną na bieżąco na moim instagramie.


**Wpis powstał we współpracy z Panią fizjoterapeutką Joanną FilipiakKomentarze

instagram